דיאטת השעמום (דיאטת הקפסולה): האם לאכול בכל יום בדיוק אותו הדבר עוזר לירידה במשקל? למי השיטה מתאימה?

הכירו את הדיאטה של הדיאטה החדשה לירידה במשקל: דיאטת השעמום. כל שעליכם לעשות הוא להשתעמם מהאוכל שלכם. שווה את זה?

דיאטת השעמום (דיאטת הקפסולה): האם לאכול בכל יום בדיוק אותו הדבר עוזר לירידה במשקל? למי השיטה מתאימה?
בכתבה הזו תקראו על:

דיאטת השעמום: מינימליזם הוא לא טרנד זמני

מה משותף לבן אפלק, קנדל ג’נר וויקטוריה בקהאם? אני יודעת שהשורה הזו נשמעת כמו התחלה של בדיחה, אך במקרה הזה לא. לשלושתם בהחלט משהו במשותף – הדיאטה שלה. דיאטת השעמום!

דיאטת השעמום היא דיאטה שההשראה לה מגיעה מעולמות המינימליזם. במהלך היום רובנו נדרשים לקבל מספר רב של החלטות. כאשר אנו מצמצמים את אפשרות הבחירה אנו מקלים על עצמנו ועתידים לקבל החלטה טובה יותר.כך גם הראש פנוי לחשוב על נושאים חשובים באמת.

הקונספט הזה הוביל להתהוות של צורת אופנה חדשה “ארון קפסולה”. ארון שמכיל מספר מצומצם של פריטים אותם לובשים שוב ושוב בשילובים שונים. את הגישה הזו אפשר למצוא גם בחינוך האנטרופוסופי או מונטיסורי בנוגע לעצועים. מעודדים הורים לרכוש עבור ילדיהם מספר מצומצם של צעצועים פשוטים איתם מעשיר הילד את עולמו. אז למה בעצם לא להכיל היגיון זה גם על התזונה שלנו?

זוג מדענים מארה”ב עשו את זה בדיוק. 

דיאטת השעמום ומינימליזם

מה כוללת דיאטת הקפסולה?

דיאטת השעמום או דיאטת הקפסולה לא מכוונת אותנו לאכילה של מאכלים מסויימים אלא רק לחוסר גיוון. כך, על פי הוגי הדיאטה,  החשק והתשוקה לאוכל יירדו ואנחנו בפועל נאכל פחות. אכילה של כמות אוכל קטנה יותר, מקטינה את הצריכה הקלוריות שלנו והרי לכם דיאטה אפקטיבית לירידה במשקל.

במילים אחרות, גם במקרה של דיאטת השעמום לא המציאו את הגלגל. בסופו של דבר מדובר בעוד מניפולציה תזונתית שתגרום לנו להפחית את צריכת הקלוריות שלנו. ז לא שונה, אם תרצו, מסיום אכילה בשעה 18:00 או התמדה בדיאטה ללא גלוטן. ואז נשאלת השאלה – האם זו הגישה האפקטיבית ביותר. האם השיטה הזו טובה מאחורת לצורך ירידה במשקל?

למי מתאימה דיאטת השעמום?

“לארוחת צהריים אני אוכלת בדרך כלל סלמון ואורז או קינואה, ואני משתדלת לכלול סלט”, אמרה לשייפ. בסדר, עד כה, כל כך טוב. אבל אז היא המשיכה ואמרה, “אני אוכל את אותו הדבר לארוחת ערב”. לפי הציטוט הזה אפשר להבין שהדיאטה הזו מאוד מתאימה לשחקנית אווה מנדז. והיא לא לבד גם ויקטוריה בקהאם מסרה לעיתון בריטי כי היא נהנת מאכילה של סלמון מידי יום. הדבר, לטענתה, עושה פלאים לעור הפנים.

אבל סלבס בצד ומציאות בצד, האם דיאטת השעמום מתאימה לכל אחד? על פי סקר שנערך בבריטניה נמצא כי מרבית האנשים אוכלים ארוחת צהרים קבועה מידי יום, במשך שנים. בישראל למיטב ידיעתי מעולם לא ערכו סקר כזה. אני מניחה שהתוצאה הייתה דומה. עבור אנשים בעלי הרגלי אכילה בריאים בדרך כלל נראה שאכילה לפי דיאטת השעמום לא קשה ואף אפקטיבית בשמירה על המשקל. 

למי דיאטת השעמום לא מתאימה?

אם אוכל בשבילכם הוא הנאה, אם אתם חוגגים באמצעות אוכל ואוהבים גיוון הדיאטה הזו ממש לא בשבילכם. דיאטת השעמום במקרה הזה אפילו יכולה להיות הסיבה בגינה לא תתמידו בתכנית.

האם לא כדאי לדבוק בדיאטה עד להשגת ירידה במשקל ואז לחזור להרגלי האכילה הישנים? גם לא! אם מתייחסים לאכילה לפי דיאטת השעמום כאקט זמני, הרי שכשתחזרו להרגלי האכילה הרגילים שלכם תעלו את המשקל אשר ירד חזרה.

דיאטה אמיתית לירידה במשקל, כזו שהתוצאות שלה נשמרות בטווח הארוך מבוססת על שינוי הרגלי אכילה. שינוי לאורך כל החיים. אם דיאטת הקפסולה היא לא כזו שתוכלו להתמיד בה לאורך החיים הרי שהיא לחלוטין מיותרת. 

דיאטת השעמום בשורה התחתונה

אם אתם אוכלים בריא, חוזרים על מנות אהובות ותוהים האם חוסר הגיוון התזונתי עלול לפגוע בבריאותכם – הסירו דאגה מליבכם. מחקרים מראים שאין סכנה לבריאותכם.

מאידך, אם אתם שוקלים לאמץ את דיאטת השעמום כאסטרטגיה לירידה במשקל בלבד -תשקלו שוב.

אין דיאטה מהירה שתוצאותיה מחזיקות מעמד גם בטווח הרחוק.

גם דיאטת כאסח גם לא תעזור.

הדרך היחידה לרדת במשקל היא כזו שכוללת מעבר לאורח חיים בריא ומדוייק לסגנון החיים שלכם.

דיאטת השעמום (דיאטת הקפסולה): האם לאכול בכל יום בדיוק אותו הדבר עוזר לירידה במשקל? למי השיטה מתאימה?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלי כדי לקבל עדכונים לגבי כתבות חדשות שעולות, מתכונים מיוחדים, הנחות מגניבות ובעיקר כדי לספר לי על תכנים שאתם הכי רוצים שאצור עבורכם. איך עושים זאת? משאירים את כתובת האימייל שלכם כאן ↓ ומצטרפים לקהילה 

כן! אני רוצה להצטרף לקהילה
רוצה להצטרף

שתפו את זה ברשת:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
רוצים להמשיך לקרוא? הנה כמה כתבות שאולי תאהבו

כמה כיף שהחלטת ליצור קשר- קדימה הולכים על זה

אפשר למצוא אותנו :

בטלפון 0547556657

ובאימייל [email protected]

נשמח לחזור אלייך: