דיאטת כרוב: טרנד מגניב לנסות או סכנה אמיתית לבריאות?

אם גם אתם (כמוני) גדלתם בניינטיז, צמד המילים דיאטת כרוב בטח מעלה בכם חתיכת נוסטלגיה. ה – דיאטה הכוכבת והידועה לשימצה של הניינטיז עושה קאמבק רציני ואני כאן כדי לעשות לכם ולכן סדר בדיאטה הזו.

דיאטת כרוב: טרנד מגניב לנסות או סכנה אמיתית לבריאות?
בכתבה הזו תקראו על:

מהי דיאטת כרוב?

השם דיאטת כרוב הוא מאוד קליט אבל האמת היא שיש לקרוא לדיאטה הזו דיאטת מרק כרוב. מדובר בדיאטה בה אוכלים כמעט ורק מרק כרוב מידי יום והיא מוגבלת לשבוע ימים. 

על פי האגדה הדיאטה הזו נולדה בבית חולים שם חיפשו פתרון לדיאטה מהירה עבור מועמדים לניתוחי לב. בתי החולים ששמם נכרך בפרשה מכחישים כמובן את הנאמר. ואנחנו נשארים עם דיאטת כרוב שאיש אינו יודע כיצד התהוותה.

אם כן, דיאטת כרוב כוללת אכילה של מרק כרוב ובכל יום ניתן לשלב עוד 2 מאכלים דלים בקלוריות כמו מוצרי חלב דלי שומן, פירות וירקות.

 ולשתות רק מים או משקאות אחרים ללא קלוריות, כמו תה לא ממותק.

מומלץ לעתים קרובות לנטול בשבוע הזה גם מולטי ויטמין יומי וזו הסנונית הראשונה לבעייתיות הכה גדולה של דיאטת כרוב.

כרוב וגזר- דיאטת כרוב

האם דיאטת כרוב באמת עובדת?

דיאטת כרוב מעולם לא נחקרה, כך שאי אפשר באמת לאשר את יעילותה ולהבין מה היקף הירידה במשקל.

עם זאת, דיאטת כרוב דלה מאוד בבחירות תזונתיות. המגבלה התזונתית הקשה תגרור ללא ספק צמצום משמעותי של קלוריות גם אם לא הנחו אתכם לספירת קלוריות. לכן היא כנראה תגרום לירידה במשקל. ההבטחה היא 5- 10 קילוגרם בשבוע ושוב – אין לכך הוכחה.

למרות שדיאטת הכרוב ככל הנראה תעזור לכם לרדת במשקל, רוב המשקל הזה צפוי לחזור ברגע שתפסיקו את הדיאטה. הסיבה העיקרית לכך היא שירידת במשקל הגדולה לא מגיעה מרקמת השומן. המשקל שלנו מספר מה מסת הגוף שלנו: מים, עצמות, רקמת שריר, נוזלים וכן, המשקל שוקל גם את מסת השומן. אבל, קצב שריפת שומן של הגוף מוגבל כל ירידה גדולה מ 0.5-1% ממשקל הגוף בפרק זמן של שבוע לא תהיה איכותית ומרקמת השומן.

 

לא עובד אבל לא מזיק - האמנם?

“אעשה את הדיאטה הזו רק שבוע ואז אוכל מאוזן”, “ארד מהר ואז אשמור” אם המשפטים האלה מוכרים לכם כנראה מוכרת לכם גם העובדה שזה אף פעם לא מה שקורה בפועל. המחיר של “משחק” עם הדיאטה שלנו לרוב לא שווה את זה. בטווח הקצר דיאטות כמו דיאטת כרוב עלולות לגרום לתחושת עייפות קשה, לשינוי ברמות הסוכר בדם, לבחילות ואף עילפון. ניסיון חוזר ונשנשה של התנסות בדיאטות כאלה יכול להוביל להתפתחות של חסרים תזונתיים ואפילו פגיעה בקצב חילוף החומרים.

כשאנחנו מגבילים מאוד את צריכת הקלוריות שלנו ומאבד משקל רב מהר, הגוף מגיב בכך שהוא מוריד את קצב חילוף החומרים, ומפחית את מספר הקלוריות שאנחנו שורפים ליום. הורדת הקצב המטבולי היא גורם שכיח ל”התקעות” במשקל בדיאטות ארוכות טווח. עבור אוכלוסיות מסויימות יכול להיות יתרון בביצוע תפריט דל קלוריות שכזה לתקופה מאוד קצרה, אך לא מדובר על דיאטת כרוב אלא על תהליך מאוזן ונקודתי בליווי רופא ותזונאית.

אחד החסרונות של דיאטת כרוב ואולי הגדולים ביותא הוא חוסר האיזון התזונתי. המגוון הדל והעדר חלבון (למרות שמדובר בשבוע בלבד) עלולים לגרום לחסרים תזונתיים כמו גם דלול של מסת השריר. אם חיטוב חשוב לכם, זו יכולה להיות בעיה גדולה מאוד. הרי שחיטוב דורש שמירה על מסת שריר בעת הירידה במשקל. 

דיאטת כרוב: טירחה גדולה עבור תוצאה זניחה

בגלל הספציפיות הגדולה שבדיאטה ככל הנראה לא תצליחו להמנע מבישול וארגון ארוחות לכל השבוע. כל זה בשביל כמה קילוגרמים שיעלו עוד מעט חזרה? אם כבר, הייתי מציעה לנצל את המוטיבציה לבישול וארגונים כדי להתחיל שינוי תזונתי אמיתי – כזה שיחזיק מעמד.

ארוחת צהריים דיאטת כרוב

דיאטת כרוב : השורה התחתונה

כמו דיאטות דלות קלוריות אחרות, דיאטת כרוב עלולה לגרום לירידה במשקל אם תצליחו לדבוק בה למשך שבוע.

עם זאת, מכיוון שמדובר בדיאטה קצרת טווח בלבד, סביר להניח שתעלו את מרבית המשקל בחזרה אלא אם כן תבצע שינויים קבועים באורח חייכם. ואם זה המצב, אז הדיאטה הזו זניחה לחלוטין ועדיפה תמיד תזונה נכונה ומאוזנת.

בנוסף, זה לא חכם ולא מאוזן מבחינה תזונתית לאכול רק כרוב למשך שבוע. גם אם לא תראו פיזית חסרונות היו בטוחים כי בתוך גופכם מתחוללים שינויים שלא הייתם רוצים שיקרו.

דיאטת כרוב: טרנד מגניב לנסות או סכנה אמיתית לבריאות?

הצטרפו לרשימת הדיוור שלי כדי לקבל עדכונים לגבי כתבות חדשות שעולות, מתכונים מיוחדים, הנחות מגניבות ובעיקר כדי לספר לי על תכנים שאתם הכי רוצים שאצור עבורכם. איך עושים זאת? משאירים את כתובת האימייל שלכם כאן ↓ ומצטרפים לקהילה 

כן! אני רוצה להצטרף לקהילה
רוצה להצטרף

שתפו את זה ברשת:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
רוצים להמשיך לקרוא? הנה כמה כתבות שאולי תאהבו

כמה כיף שהחלטת ליצור קשר- קדימה הולכים על זה

אפשר למצוא אותנו :

בטלפון 0547556657

ובאימייל [email protected]

נשמח לחזור אלייך: