אם באוכל יש עובש, חייבים לזרוק?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
בכתבה הבאה תמצאו

עובש במזון: מתי שומרים ומתי זורקים

כשאתם פותחים את המקרר כדי לאכול את התבשיל המדהים שהכנתם אתמול, או לוקחים פרוסת לחם מהמזווה אתם עשויים להיתקל בעובש. יש לא מעט תגובות לסיטואציה הזו אבל השתיים העיקריות הן: אני חייב לזרוק את כל האוכל הזה וכל מה שעלול היה לגעת בו, או – אולי רק אוריד את החתיכה שיש בה עובש ואעשה כאילו כלום לא קרה. אז לפני שאתם מקבלים החלטה שמבוססת על מצב הרוח שלכם או על החשק שלכם לאכול את מה שיש בסיר, קבלו את המדריך המלא למצב שכזה.

הגדרה:

עובש הוא שם כולל למשפחה גדולה של פטריות שיוצרות רשת של קורים. כדי שעובש יוכל לגדול הוא צריך מצע, כלומר מקור לאכול. מזון הוא מקור טוב היות והוא מכיל את החומרים הדרושים להתפתחות העובש – סוכר וחלבון. בנוסף, בכדי שהעובש יתרבה הוא זקוק ללחות, לכן נראה אותו מופיע כשמשאירים מאכלים הרבה זמן מחוץ למקרר או כשמאחסנים מזון באופן לא מתאים. למשל כשמאחסנים פירות וירקות בכלי אטום שגורם להצטברות של לחות.

עובש במזון

האם זה מסוכן לבריאות שלנו?

בעובש הוא שם כולל למשפחה שמונה בין כמה עשרות לכמה מאות אלפי זנים של פטריות קשה לומר אם הוא מסוכן. העובש על המזון עשוי להיות מסוכן כאשר יש למישהו אלרגיה לסוג הזה או אם מדובר בעובש שגדל בתנאים בהם הוא מפריש "מיקוטוקסינים" – רעלנים שיכולים לגרום לנו להרגיש רע מאוד.

זורקים או שומרים? המדריך השלם:

ממש כמו שלא כל המאכלים נולדו שווים, כך גם גזר הדין של העובש הצומח עליהם. על פי משרד החקלאות האמריקאי כל מאכל ודרך ההתמודדות איתו:

בשר, עוף ונקניקיות

לזרוק!
הסיבה לכך היא שאלו מאכלים עשירים בלחות ולכן יש סיכון גבוה שהעובש והרעלנים שהוא מפריש לא יעצרו בפני השטח, אלא יזהמו את המזון כולו.

בתבשילי קטניות, פסטה מבושלת

במקרה זה שוב מדובר במאכלים בעלי אחוז לחות גבוה ולכן דינם – לזרוק! פסטה או קטניות לא מבושלים לעומת זאת, אינן בסיכון. לכן מה שמומלץ לעשות הוא להכין פסטה או תבשיל בכמות אותה אתם בטוח תסיימו!

גבינות רכות, יוגורט, ירקות ופירות עתירי נוזלים

ניחשתם נכון – לזרוק! כואב הלב אני יודעת, אבל הבריאות שלנו היא מעל לכל.  מהם ירקות עתירי נוזלים? עגבניות, מלפפונים ודומיהם. מה שכדאי לעשות הוא לזהות את הירק והפרי רגע לפני שהם מתקלקלים ולהשתמש בהם להכנה של רוטב או תבשיל למשל.

מאכלים עם נקבוביות כמו לחם

מזון עם נקבוביות או מאכלים שלא מכילים חומרים משמרים מצויים בסיכון גבוה יותר לחדירת  הרעלנים אל מעבר לפני השטח ולתוך המוצר כולו, ולכן אין לצרוך אותם במידה והופיע על גבם עובש. לכן, גם את העובש מופיע בצד של כיכר לחם או חלה מגרה ההמלצה היא לא לאכול מהמוצר. זו הסיבה שכדאי לבדוק את הלחם היטב לפני הרכישה גם אם התוקף עוד רחוק.

גבינות קשות, פירות וירקות קשים

מאכלים קשים כמו גבינות קשות, גזר, כרוב ואפילו נקניקים קשים כמו סלמי הם כאלה בהם הסיכון לזיהום מעבר לקליפת המוצר קטן, לכן אפשר להסיר את החלק שנגוע בעובש מבלי לזרוק את המוצר כולו. יש מגוון גבנות בהן עובש הוא חלק מהגבינה, אני כמובן מדברת על סוג אחר שנוצר עם הזמן על גבי הגבינה. כזה שלא הגיעה איתה בעת הרכישה.

למה לא לזרוק כל מוצר המכיל עובש וזהו?

אם מדובר במזון שניתן לאכול לאחר הסרתו, המאכל ראוי לאכילה וחבל לבזבז. אחת הסיבות המובילות לזיהום סביבתי הוא בזבוז מזון. שינוע הולך וגדל של מזון סביב העולם מייצר זיהום אוויר, הטמנה של כמויות גדולות של מזון שנזרק מאי אלו סיבות הוא גם גורם שנמצא בראשית הרשימה. אז טיפול נכון במזון שמכיל עובש יכול לסייע, אפילו אם רק קצת, בנושא של שמירה על הסביבה כמו גם על הכיס שלנו.

האם יש דרך נכונה להסיר עובש?

בהחלט! כשאתם מבצעים את ההסרה הקפידו לחתוך כשני ס"מ מסביב ומתחת לעובש ומבלי לגעת עם הסכין באזורים אחרים מזון בכדי למנוע מה שנקרא זיהום צולב של כל המאכל. הסרה לא נכונה של העובש לא תניב את התוצאה הרצויה.

כמה כיף שהחלטת ליצור קשר- קדימה הולכים על זה

אפשר למצוא אותנו :

בטלפון 0547556657

ובאימייל [email protected]

נשמח לחזור אלייך: